STRONA GŁÓWNA

PRODUKTY AROMATERAPIA

CIEKAWOSTKI

KONTAKT

 

Jesteśmy jednym z wiodących dystrybutorów naturalnych olejków eterycznych w Polsce. Naszymi odbiorcami są czołowe hurtownie na terenie całego kraju.

AROMATERAPIA to wyjątkowo prosta, niezwykle przyjemna metoda usuwania wielu dolegliwości przy użyciu naturalnych olejków eterycznych używanych do masażu, kąpieli i wchłaniania przez skórę po rozpyleniu w otaczającym nas powietrzu.

Olejki stosowano w medycynie od "zawsze". Zapisy z Dalekiego Wschodu świadczą, że destylarnie wytwarzające olejki funkcjonowały już 5000 lat temu. Olejkami obdarowywano królów, Faraonów, ukochane osoby, a także używano ich do religijnych obrzędów. Aby stać się zdrowszym, silniejszym, piękniejszym i bardziej zmysłowym, ludzie bogaci nie szczędzili środków. Z czasem ok. 1000 r. produkcja olejków stała się wydajniejsza, zastosowano układ chłodzenia do destylacji. Zaczęto wykorzystywać w farmacji antyseptyczne właściwości esencji roślinnych.

Jednak owe doświadczenia wyparła produkcja chemiczna i poszukiwania odpowiedników syntetycznych. Naturalne olejki sprowadzono ponownie na początku naszego stulecia. Francuski chemik – aptekarz Rene-Maurice Gatefosse pierwszy nazwał tę gałąź medycyny AROMATERAPIĄ, a dr Jean Valnet, który wykorzystując gojące właściwości esencji z wielkim powodzeniem eksperymentował na rannych żołnierzach rozsławił ją na całym współczesnym świecie. Aromaterapia jest wykorzystywana przez współczesne szkoły medyczne zwłaszcza francuskie, a w kosmetyce stanowi obiecującą dziedziną pielęgnacji skóry.


Proponujemy Państwu stosowanie na co dzień pachnących olejków eterycznych dla urody i lepszego samopoczucia. Oferujemy niezbędne olejki do wszystkich zabiegów aromaterapeutycznych, wchodzących w skład „domowego zestawu”.

 

 

 

Copyright (c) by PharmaTech. Wszelkie prawa zastrzeżone.