STRONA GŁÓWNA

PRODUKTY AROMATERAPIA

CIEKAWOSTKI

KONTAKT

 

Rośliny stosowane w aromaterapii

Działanie i wchłanianie olejków aromaterapeutycznych

Formy aromaterapii

 



Formy Aromaterapii





AROMATERAPIA W POWIETRZU


Olejki można bezpośrednio rozpylać przy pomocy podgrzewaczy olejków eterycznych. Wskazane jest aromatyzowanie pomieszczeń w domu, w pracy, w sklepie - skutkować to będzie lepszą koncentracją osób w nich pracujących.


MASAŻ



Masaż aromaterapeutyczny to masaż podczas którego wykorzystuje się mieszaniny olejków eterycznych rozpuszczone w naturalnych olejach roślinnych- tzw. olejach bazowych (nośnych). Zaleca się stosowanie olei z tzw. zimnego tłoczenia, takich jak olej ze słodkich migdałów czy z pestek winogron. Oleje mineralne, ze względu na otrzymywanie, nie powinny być używane jako oleje bazowe, gdyż są produkowane z substancji ropopochodnych.

Masaż twarzyjako olej bazowy szczególnie jest polecany w celach kosmetycznych do wcierania w skórę twarzy olej ze słodkich migdałów. Nadaje się do skóry suchej i starzejącej się, jest neutralny i nie powoduje alergii. Odmładza skórę i nadaje jej ładny wygląd, dodatkową zaletą jest łatwość wchłaniania przez skórę.

 Masaż ciała – to masaż ogólny całego ciała lub w zależności od celu zabiegu masaż miejscowy. Do skóry normalnej i ze skłonnością do przetłuszczania się nadaje się olej z pestek winogron, a do skóry suchej i starzejącej się olej ze słodkich migdałów.


KĄPIEL



Do kąpieli aromaterapeutycznej można stosować pojedyncze olejki bądź mieszaniny olejków. Taka kąpiel w ciepłej wodzie trwa od 15 – 30 minut i gwarantuje podwójne działanie - wdychanie zapachów i wchłanianie przez skórę.


KOMPRES



Kompres aromaterapeutyczny wykonujemy z roztworów wodnych. Do miski, naczynia z wodą dodaje się olejek bądź mieszaniny olejków. W tak przygotowanym roztworze moczymy ręcznik, watę, ligninę czy chustkę, przykładamy miejscowo i odciśnięte przykładamy na chore miejsca. Czynność tę należy powtarzać aż do uzyskania pożądanego skutku. Przed każdym namoczeniem mocno mieszamy wodę, aby możliwie najdokładniej rozprowadzić olejki. 

Kompresy na twarz - dobrze jest położyć kompres po uprzednim nałożeniu olejku do masażu (np. olej ze słodkich migdałów).



 

Copyright (c) by PharmaTech. Wszelkie prawa zastrzeżone.